Hea teada

Tõenäoliselt tuleb kõigil vähemalt kord elus kokku puutuda lähedase inimese surmaga. Vaatamata kaotusevalule tuleb vastu võtta terve rida otsuseid, mis on seotud matuse korraldamisega. Sageli ei tea lahkunu lähedased, kuidas tegutseda nii, et asjaajamine ja leinatalitus kulgeks ladusalt. Siinkohal mõned nõuanded...

Kuidas toimida?

nool Esmalt tuleb surm fikseerida

Tööajal kutsuge perearst, väljaspool tööaega kiirabi, kes tuvastab surma. Haigla või perearst väljastab surmatõendi. Kui lahkunu on kodus, tellige surnu transport telefonil 553 3959 (24h).

nool Lahkunu transport

Lahkunu viiakse spetsiaalselt kohandatud transpordiga surnukambrisse, kus tagatakse nõuetekohane säilitamine ja hooldus.

nool Võtke meiega ühendust

Pöörduge Tallinna Matusekeskusesse (Pärnu mnt. 67a) matuse vormistamiseks. Meie suurte kogemustega ja abivalmis töötajad aitavad Teil korraldada väärikas ärasaatmine lahkunule.

Kalmistud

nool Tallinn

Metsakalmistu (Kloostrimetsa tee 36, 623 9917)

Pärnamäe (Pärnamäe tee 36, 623 9006)

Siselinna (Toonela tee 3, 601 4064)

Rahumäe (Rahumäe tee 6, 655 4896)

Hiiu-Rahu (Hiiu-Suurtüki 1, 670 1599)

Liiva (Kalmistu tee 34, 672 2216)

Tmk

Tallinna Matusekeskuse kontoris saate tellida matuse korraldamisega seotud teenuseid. Hea oleks enne matusekeskusse pöördumist lähedastega läbi arutada ja kokku leppida põhilised matusetalitusega seotud küsimused. Kas soovitakse traditsioonilist või urnimatust? Kas matusetalitus tuleb ilmalik või kiriklik? Kas ja millist transporti vajate? Millist muusikat eelistate matusetalitusel?

Koos meie nõustajaga saate planeerida just sellise matuse, mis vastab teie soovidele ja võimalustele. Tallinna Matusekeskusel on kogemusi suurte ja esinduslike matuste korraldamisel, samas leiame alati võimaluse korraldada väheste vahenditega väärikas ärasaatmine lahkunule.